U četvrtak 12. ožujka 2020. na geografskoj grupi učenica Klara Seleš održala je putopisno predavanje o Lisabonu i okolici.

Klara je sa svojom obitelji isplanirala putovanje koje su realizirali za vrijeme prošlih božićnih blagdana.  Pokazala nam je slike sa mjesta koje su posjetili – zoološkog vrta, akvarija, spomenika otkrićima itd. Istaknula je da ju je grad pozitivno iznenadio u više domena, a jedna od njih je i čistoća. Obitelj Seleš je posjetila i najzapadniju točku Europe – Cabo da Roca, znameniti Belem i ribarski grad Cascais. Klara je također ispričala svoje doživljaje i impresije   oko tradicionalnih portugalskih slastica koje joj se nisu baš svidjele, ali svoje oduševljenje arhitekturom i iznimnom ljubaznošću Portugalaca koji vrlo dobro govore engleski jezik.

Ivan Slobođanac, 2. d

Komentari