U srijedu 4. ožujka održano je Županijsko natjecanje iz matematike u Kloštru Podravskom. Kao i svake godine sudjelovala je vrlo brojna ekipa iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica. Ukupno je sudjelovalo 68 učenika županijskih osnovnih i srednjih škola od čega 13 koprivničkih gimnazijalaca. Mentori učenicima su bili nastavnici Marina Furkes, Bojana Habek, Hrvoje Petrović, Igor Fulir i Lidija Lauš Leščan dok je Marina Njerš bila član Županijskog povjerenstva natjecanja.

Učenici su se natjecali u dvije kategorije A (za matematičke gimnazije) i B (za sve ostale) i postigli sljedeće rezultate:

A kategorija :

  1. razred: Dunja Međurečan (1. mjesto), Teo Čokonaj (2. mjesto), Lovro Priselec (3. mjesto),
  2. razred: Lovro Klobučar (1. mjesto), Mihovil Mađerić (2. mjesto), Klara Šerbetar (4. mjesto)
  3. razred: Stjepan Đelekovčan (1. mjesto)
  4. razred: Luka List (3. mjesto), Ivan Šimunić (4. mjesto), Leonardo Lovnički (5. mjesto)

B kategorija:

  1. razred: Borna Mihaljević (4. mjesto)
  2. razred: Ivana Međimurec (2. mjesto), Lukrecija Slobođanac (3. mjesto)

Držimo fige da je ostvareni uspjeh dovoljan za državno natjecanje!

Marina Njerš, prof.

Komentari