U četvrtak 27. veljače 2020. 8. sat u multimediji održana je prezentacija na kojoj su učenici predstavili što su vidjeli i radili tijekom pet dana mobilnosti u Italiji. Mobilnost je bila u sklopu projekta LORESU, a voditeljice putovanja bile su prof. Maček i prof. Grgac. Učenici su rekli nekoliko riječi o školi domaćinu u La Spezii, posjetu nacionalnom parku Cinque Terre, rudniku mramora u Carrari, arheološkom muzeju smještenom u staroj utvrdi, gradovima Pisi i Lucci…  Bilo je zanimljivo slušati njihove doživljaje i iskustva o hrani i talijanskom načinu života. Tako su rekli da su jeli mnogo pizze, paste i focaccie te da Talijani idu rano spavati. Učenici su bili smješteni u obiteljima pa smo čuli i tko je bio u kakvoj obitelji te su s nama podijelili neka svoja iskustva. Na kraju učenici su rekli da bi opet ponovili ovo putovanje te su profesoricama, kao znak zahvale, dali bukete cvijeća.

Ivan Slobođanac, 2. d

Komentari