Gimnazija „Fran Galović” sudjeluje u projektu Volontiraj i recikliraj zajedno s dječjim vrtićem „Tratinčica“, grupom Jagodice, pa smo tako u srijedu 19. veljače organizirali mali izlet u razgledavanje Hartmana s mentoricama Mišelom Lokotar, prof. biologije i kemije te Željkom Perošić, prof. fizike i kemije. Stigavši busom do Hartmana s tetama Martinom Hanjiš i Ivanom Čempuh, vrtićanci su s velikim uzbuđenjem bili spremni otkriti što je to zapravo Hartman i što se tamo krije. Gimnazijska ekipa koja ih je pratila bile su učenice 3.c (Marija Tomiek, Gabrijela Cvitić, Nina Hudić, Ivana Obran i Theressa Ruđic), 3.e (Paula Mađerić, Anja Krapinec, Lucija Rimac, Tamara Sinjerec i Anja Jukić), 3.b razreda (Nika Šprem) i 4.a razreda (Katja Homar). Također su nam se pridružili učenici iz Osnovne škole Gola (Marija Švegović, Lana Bali, Klara Široki, Paula Branka Slivar) koje je dopratila učiteljica Solić, a mentorica učenika je profesorica Kristina Bukvić. Zaposlenik Hartmana Domagoj poveo je Jagodice i gimnazijalce u obilazak velikih hala, u kojima smo mogli vidjeti kako se papir, koji se doprema kamionima, reciklira. Zanimljiva je činjenica da je dnevno potrebno oko 80 tona papira za preradu kartonskih podložaka za jaja. Vrtićanci su bili zadivljeni svim tim velikim strojevima koji pomažu u slaganju i pakiranju podložaka. Također smo saznali da se u Hartmanu reciklira istom metodom kao što to čine i gimnazijalci. Najdraži dio cijelog obilaska bili su pokloni na kraju koje je podijelila gospođa Sanda Ivančević i kojima su se vrtićanci oduševili. Umorni i puni novih informacija završili smo obilazak slikanjem ispred Hartmana. Radujemo se uspješnoj daljnjom suradnji s djecom i iščekujemo nove zabavne dogodovštine.

 

Paula Mađerić, 3.e

Komentari