Pred vama je interaktivna slika izrađena u Preziju. Izradio ju je Lovro Grivić iz 3. d. Ovaj je prezi lijep primjer spajanja neinformatičkog predmeta, u ovom slučaju geografije, s IKT-om, kako bi se gradivo prikazalo na interaktivniji način. Ugradio je tekst, slike i video.

Klikom na ljubičaste kružiće možete otvoriti podatke o državi koja vas zanima i fokusirati se na nju. Probajte odabrati Kinu. Kina je poznata kao proizvođač No#1 za mnoge sirovine. Ako vas zanima specifična sirovina, npr. pamuk, možete je dodatno odabrati i pregledati informacije samo o njoj (pročitati tekst, pogledati slike i video).

(Još jedan besplatni web alat koji preporučam za izradu takvih slika i mnogih drugih interaktivnih i vizualno atraktivnih stvari je Genial.ly. Primjer.)

Kristina Ledinski, prof.

Komentari