U nedjelju 10.11. 2019. na Zrinskom trgu održana je tradicionalna atletska utrka povodom proslave Dana Grada.

Pokrovitelj utrke je Grad Koprivnica, a organizator je Zajednica športskih udruga Grada Koprivnice u suradnji s Obrtničkom školom Koprivnica i atletskim sucima Koprivnice.

Unatoč kišnom vremenu utrka je okupila brojne Koprivničance te natjecatelje iz drugih gradova i zemalja, a trčala su djeca, od predškolaca do juniorki i juniora, na stazama od 100 m do 1200 m, muški seniori i veterani trčali su 5 600 m (5 krugova), a žene 3,4 km (3 kruga).

Atletska ekipa Gimnazije osvojila je apsolutno prvo mjesto u kategoriji srednjih škola.

Ženska ekipa Gimnazije nastupila je u sastavu: Tara Rušak, Ines Kolar, Petra Ivković i Barbara Džendžo.

Muška ekipa Gimnazije nastupila je u sastavu: Albert Rušak, Marko Gregurec, Fran Tisaj, Fran Jakopanec i Leopold Jurić.

Učenici su na utrci bili u pratnji svojih profesora tjelesne i zdravstvene kulture Ranka Gojkovića, Filipa Šalamona, Maria Požgaja i Marine Tomac-Rojčević.

Pojedinačne i ekipne rezultate utrke možete vidjeti na sljedećem linku: