U četvrtak 31. listopada učenici sudionici mobilnosti u Poljsku u sklopu Erasmus+ projekta LORESU predstavili su članovima Geografske grupe, ali i ostalim zainteresiranim učenicima, svoje putovanje i boravak u Poljskoj. U kratkoj prezentaciji Dunja, Maja, Maja, Tereza i Ivan proveli su slušaoce kroz 6 dana aktivnosti, zabave i druženja sa svojim vršnjacima i profesorima iz Italije, Poljske, Portugala i Španjolske. Saznali smo tako o poljskim prehrambenim navikama, izgledu škole i obrazovnom sustavu Poljske, o aktivnostima koje su naši učenici morali ostvariti, ali i o načinu na koji su provodili slobodno vrijeme sa svojim domaćinima. Budući da su neki od sudionika mobilnosti bili i domaćini stranim učenicima na mobilnosti u Hrvatskoj, usporedili su atmosferu i doživljaj Poljske i Hrvatske. Saznali smo i da su se naši učenici najviše povezali s učenicama iz Portugala, a posebno veseli i to što su formirali trajnije veze i prijateljstva međusobno i bez rezerve preporučili svojim školskim kolegama sudjelovanje u ovom i drugim europskim projektima koji se odvijaju u školi.

Ana-Marija Martan, prof.

Komentari