Međunarodni dan djevojčica obilježava se 11. listopada od 2011. godine kada su Ujedinjeni narodi proglasili taj dan Svjetskim danom ženskog djeteta. Cilj je potaknuti svjetski entuzijazam u stvaranju boljeg života djevojčicama i djevojkama pružajući im priliku da postignu svoj puni potencijal. U obilježavanju ovoga dana sudjelovali su učenici 2.f razreda koji su zajedno s psihologinjom kreirali i zapisivali pozitivne poruke.
Istraživanja kažu kako 30% djevojaka misli da izgleda ružno, a većina ih smatra da im vanjski izgled pomaže u uspjehu, romantičnim vezama, općenito u postizanju sreće u životu. Zašto bi to bilo važno? Pa ako djevojka vjeruje da je ljepota bitna za njenu sreću i životno zadovoljstvo, a istovremeno sebe ne procjenjuje lijepom, tada dolazimo do problema. U današnjem svijetu koji glasno ističe važnost imidža i nedostižnog ideala ljepote, djevojke nerijetko budu nesigurne i nezadovoljne svojim izgledom. Rijetko kada čuju da izgledaju lijepo, da vrijede puno više jer je izgled samo sitan dio njih, da su mane svojstvene svim ljudima i da je dozvoljeno biti nesavršena. Možda će zapamtiti neke poruke te će sljedeći put kada se pogledaju u ogledalo umjesto negativnog glasa u glavi slušati onaj koji im govori da su u redu takve kakve jesu!

Komentari