Ovaj četvrtak na izbornoj nastavi Psihologije održana je još jedna od aktivnosti u sklopu suradnje naše škole s Udrugom „Zamisli“ za promicanje kvalitetnog obrazovanja mladih s invaliditetom. Nakon što je prošle školske godine sudjelovala na trodnevnom treningu u Zagrebu gdje se educirala o nenasilnom rješavanju sukoba i poštivanju različitosti, učenica Marija Ferčec provela je vršnjačku prezentaciju na temu Nasilja i zlostavljanja. Kroz interaktivni rad učenici su iznosili osobna iskustva te raspravljali o važnim pitanjima poput Zašto se nasilje javlja i tko za njega snosi odgovornost? Radi li se svjesno? Kakvo je stanje u našoj školi? Kako pomoći suučeniku u razredu koji se osjeća izolirano? Je li ljubomora nasilje? Također, učenici su imali prilike uvježbati kako reagirati na nasilje u raznim situacijama.

Radionica je probudila odgovornost u svima nama za svaki oblik lošeg postupka, te poslala poruku da obraćamo više pažnje jedni na druge i međusobno se štitimo!

Maja Blažek, prof.

Komentari