Prošle su se subote (14.9.2019.) naši planinari (7 učenika) uputili na Samoborsko gorje, uz pratnju profesora Zorana Pintarića.

Krenuli smo busom u ranim jutarnjim satima prema podnožju Samoborskog gorja. Vrijeme je bilo sunčano, ali i prohladno. Uz dobru atmosferu i super društvo krenuli smo prema našem cilju. Nakon dva i pol sata pješačenja uz prekrasnu prirodu, šume bukve, smreke i jele, stigli smo do vrha. Vrh Japetić visok 879 m pruža predivan pogled. Vide se Zagreb, Velika Gorica, Jastrebarsko i dr.

Kod planinarskog doma Župetnica dočekale su nas vrhunske, domaće štrukle. Tamo smo roštiljali, kartali i dobro se zabavili… Na povratku smo se popeli na vidikovac te još jednom uživali u pogledu. Jedva smo dočekali bus da konačno odmorimo noge. Na putu kući stali smo u Križevcima u slastičarnici da se zasluženo počastimo. Pozivamo vas da nam se pridružite u idućoj avanturi!!!

Marija Gerić i Bruno Dević

Komentari