Našoj je školi odobren novi Erasmus+ KA2 projekt! Ovoga puta bit ćemo koordinatori projekta „UMBRELLA“ koji je osmislio projektni tim nastavnika naše škole u sastavu: Zvonimir Treščec, Kristina Ledinski, Miroslav Samardžić, Ana-Marija Martan i Maja Maček Treščec

Projekt se temelji na meteorološkim i klimatološkim istraživanjima, obradi podataka i djelovanju u pogledu klimatskih promjena u lokalnoj zajednici, što je u vremenu sve učestalijih klimatskih ekstrema prepoznato kao pun pogodak. Naime, naš je projekt sa 95 bodova zauzeo 1. mjesto među 15 odobrenih projekata. Vrijednost projekta iznosi nešto više od 197 000 eura koje dijelimo s partnerima iz Neringe (Litva), Ploestija (Rumunjska), Luga (Španjolska), Gran Canarije (Španjolska) i Lixa (Portugal). Projekt će trajati 20 mjeseci, a počinje 1. studenoga ove godine.

Veselimo se radu s učenicima na novim izazovima koje projekt nosi i s nestrpljenjem ga očekujemo.

Zvonimir Treščec i Maja Maček Treščec, koordinatori

Komentari