bty

I ove godine koprivnički su gimnazijalci imali svoje predstavnike na Međunarodnom pjevačkom natjecanju „Lav Mirski“ koje se svake godine u svibnju održava u Osijeku. Trio koji čine Lucija Đaković (4. g), Sara Forjan (1. c) i Maria Grazia Lukšić (učenica Srednje škole Koprivnica) nastupio je uz klavirsku pratnju Davida Rožmarića.

Natjecanje se održavalo sedmu godinu zaredom, a naša je škola pod mojim mentorstvom sudjelovala četvrti put. Ove godine natjecali smo se u kategoriji 7 b Mjuzikli – vokalni ansambli i izveli tri različita songa iz triju različitih mjuzikala. Na repertoaru su bili: Feed the birds iz mjuzikla Mary Poppins, I don’t know how to love Him iz mjuzikla Jesus Christ Superstar i All that jazz iz mjuzikla Chicago. Sva tri songa otpjevana su troglasno, a svojom pratnjom na klaviru pridonio je i David Rožmarić, tako da su naši talentirani glazbenici zajedničkim snagama osvojili 80,00 bodova i drugu nagradu u jakoj konkurenciji školovanih solopjevača!

Zahvaljujem učenicama i nadam se da ćemo se natjecati i iduće godine.

Darija Kivač, prof.

bty

Komentari