U utorak, 16. travnja u pratnji profesora Marka Vargovića i Zvonimira Treščeca maturanti prirodoslovno-matematičke gimnazije i ostali zainteresirani učenici posjetili su Nuklearnu elektranu Krško u Sloveniji. Dočekala ih je uvodna prezentacija i program u Kulturnom centru Krško, a zatim i razgled elektrane s vodičem koji im je objasnio kako ona funkcionira. Učenici su na svojoj koži mogli iskusiti kolike su mjere opreza jer su se pri svakom ulasku u prostoriju morali prijaviti karticom koju su dobili na ulazu zajedno sa zaštitnom kacigom. Nakon posjeta nuklearnoj elektrani učenici su se vratili u Koprivnicu.

U srijedu, 17. travnja u pratnji profesora Marka Vargovića i Bojane Habek učenici trećeg razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije i ostali zainteresirani učenici posjetili su tvornicu automobila Rimac. Uz pratnju stručnog vodiča obišli su tvornicu gdje su vidjeli kako se izrađuju automobili, a nakon toga i pogon za izradu električnih bicikala. Nakon posjeta tvornici imali su slobodno vrijeme u trgovačkom centru Arena.

Marko Vargović, prof.

 

Komentari