Piše: Ana-Marija Habdija (3. d)

U subotu, 13. travnja 2019. Mladi planinari još su se jednom iskušali u planinarenju u pratnji profesora Zorana Pintarića.

Ovaj put cilj nam je bio Grebengrad na Ivanščici, srednjovjekovni grad iz 13. stoljeća koji se trenutno identificira kao ruševna utvrda, ali je istovremeno i jedna od najvećih utvrda u Zagorju. Nas desetak hrabrih planinara krenulo je u avanturu u ranim jutarnjim satima. Kada smo stigli nadomak utvrde Grebengrada, prvo smo se malo odmorili u Planinarskom domu „Grebengrad“. Ondje smo bili jako ljubazno dočekani te smo se fino ugrijali prije nastavka pješačenja. Nakon odmora stigli smo do Grebengrada gdje smo mogli uživati u predivnom pogledu na zeleni krajolik. Po povratku u dom slijedila je roštiljada i druženje te povratak do naselja Mađarevo gdje nas je čekao autobus. Na putu prema Koprivnici stali smo u Ludbregu u slastičarnici koju smo odabrale moja prijateljica Kaja i ja te se počastili sladoledom i kolačima.

Bilo je ovo još jedno lijepo iskustvo u prirodi, a već se veselimo sljedećem!

Kako nam je bilo, možete vidjeti na fotkama moje razredne kolegice Kaje Sertić!

Komentari