Osvojen Grebengrad

Piše: Ana-Marija Habdija (3. d)

U subotu, 13. travnja 2019. Mladi planinari još su se jednom iskušali u planinarenju u pratnji profesora Zorana Pintarića.

Ovaj put cilj nam je bio Grebengrad na Ivanščici, srednjovjekovni grad iz 13. stoljeća koji se trenutno identificira kao ruševna utvrda, ali je istovremeno i jedna od najvećih utvrda u Zagorju. Nas desetak hrabrih planinara krenulo je u avanturu u ranim jutarnjim satima. Kada smo stigli nadomak utvrde Grebengrada, prvo smo se malo odmorili u Planinarskom domu „Grebengrad“. Ondje smo bili jako ljubazno dočekani te smo se fino ugrijali prije nastavka pješačenja. Nakon odmora stigli smo do Grebengrada gdje smo mogli uživati u predivnom pogledu na zeleni krajolik. Po povratku u dom slijedila je roštiljada i druženje te povratak do naselja Mađarevo gdje nas je čekao autobus. Na putu prema Koprivnici stali smo u Ludbregu u slastičarnici koju smo odabrale moja prijateljica Kaja i ja te se počastili sladoledom i kolačima.

Bilo je ovo još jedno lijepo iskustvo u prirodi, a već se veselimo sljedećem!

Kako nam je bilo, možete vidjeti na fotkama moje razredne kolegice Kaje Sertić!

Komentari

komentara

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!