Piše: Hana Živko, 3. b

Gimnazijalci volonterskom akcijom s građanima Koprivnice obilježili sutrašnji Svjetski dan zdravlja.

Povodom akcije „Volonteri u parku“, koja je dio projekta „Živjeti zdravo“ i koju organizira Hrvatski zavod za javno zdravstvo, održana je 6. travnja mala provjera zdravlja i u našem gradu. U toj su akciji u velikom gradskom parku članice Biološke grupe naše škole mjerile građanima razinu glukoze u krvi, krvni tlak i vitalni kapacitet pluća.

Svaki građanin mogao je odvojiti desetak minuta ili čak manje kako bi dobio povratnu informaciju o svojem organizmu i trenutnom stanju svoga zdravlja tako da akcija nije bila samo simbolična nego i korisna. Ovom akcijom želi se podići svijest građana svih životnih dobi o važnosti redovitih liječničkih pregleda i provjeravanja zdravlja. Iako kratki i potpuno bezazleni, kontrolni pregledi mogu biti od velike pomoći i važnosti pojedincu jer često se kaže: Bolje spriječiti, nego liječiti.

Akciju su pod vodstvom profesorice Ljerke Gazdek provele učenice Ena Jantolek, Ozana Brkić, Katarina Pejak, Ana Vukašić i Bruna Vrban Herceg.

Komentari