Gimnazija „Fran Galović“ sudjelovala je u Đurđevcu na Natjecanju iz košarke za djevojke Koprivničko-križevačke županije. Za našu školu nastupile su Ema Cik, Jelena Triplat, Dora Kovačić, Doris Hegedušić, Sara Delimar, Katarina Krstanović, Matea Kapetanić, Melani Granželić, Vanda Žauhar-Henezi, Klara Šerbertar, Anja Čavljak i Sara Sušanj.

Natjecanje je održano u četvrtak, 2. travnja, a uz školu domaćina, Gimnaziju dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, i našu školu sudjelovala je i Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkog iz Križevaca. Nakon svečana otvorenja i izvlačenja parova uslijedio je ogled između Gimnazije „Fran Galović“ i gimnazijalki iz Križevaca. Naše su djevojke krenule žustro i ozbiljno shvatile igru te pobijedile rezultatom 52 : 8. U drugoj su se utakmici borile gimnazije iz Križevaca i Đurđevca te su Đurđevčanke ipak odnijele pobjedu. U posljednju utakmicu, protiv Đurđevčanki, naše su djevojke ušle smireno i bez podcjenjivanja protivnica. Ishod je bio povoljan za našu ekipu. Izrazitu borbenost i sportsku korektnost pokazale su igračice prve petorke, Ema, Jelena, Katarina, Matea i Dora. Pobjedom nad Đurđevcem, uz značajnu rezultatsku razliku, osigurale su plasman na državnu razinu natjecanja koje će se održati u Poreču.

Djevojkama želimo sportsku sreću!

Filip Šalamon, prof.

FOTO: Filip Šalamon, prof.

Komentari