Piše: Lana Varga, 4. b

U četvrtak, 7. ožujka 2019. Geografska i Povijesna grupa pod vodstvom profesorice Ana-Marije Martan i profesora Zvonimira Treščeca krenule su u povijesno-geografsku avanturu Koprivnicom.

Naš je cilj u sklopu aktivnosti LORESU projekta bio mapiranje Koprivnice, tj. obilazak starih granica našega grada te usporedba onoga što je na tom mjestu nekad bilo i kako to danas izgleda. Bilo je jako poučno i zanimljivo zamišljati kako je potok Koprivnica nekada štitio naš grad, kako su bedemi bili organizirani te, općenito, kako su naši sugrađani iz prošlosti živjeli u Koprivnici, kako su imali drugačije primarne oblike djelatnosti, zaštite i svakodnevnog života u odnosu na 21. stoljeće.

Bio je to dobar podsjetnik na to koliko je naš grad zapravo napredovao i kako bismo trebali biti ponosni na bogatu tradiciju koju ima.

Komentari