Učenici naše škole i ove godine uspješni na državnoj Smotri simuliranih suđenja

Odvjetnički tim Gimnazije „Fran Galović“ u sastavu Ema Godek, Nika Jakupec, Hana Tetec, Antonela Žagar, Fran Halavuk i Paolo Picer sudjelovao je u subotu, 9. ožujka 2019. na 13. državnoj Smotri simuliranih suđenja na Općinskom sudu u Novom Zagrebu.

Uspješno su preuzeli uloge tužitelja, branitelja, svjedoka i optužene te pred sudcima Općinskog suda simulirali kazneni postupak protiv Ane Grabar, majke teško bolesnog dječaka koja je optužena za pokušaj davanja mita liječniku. Simulirana suđenja izvrsna su prilika da učenici upoznaju iz prve ruke tijek sudskog postupka, ali i da timskim radom na temelju optužnice i iskaza svjedoka osmisle kako najbolje optužiti odnosno obraniti optuženog. Na Smotri su sudjelovale 24 srednje škole, a uz naše gimnazijalce bili su i učenici Srednje škole Koprivnica. Čestitamo našem timu ne samo na izvrsnoj pripremljenosti već i na stajlingu kojim su se također uživili u svoje uloge.

I ovu je generaciju učenika za Smotru pripremila profesorica Jasna Kraljić-Cmrk.

Komentari