Ekipa GFG-a

Badminton

Gimnazija „Fran Galović“ bila je 6. veljače domaćin županijskog Natjecanja iz badmintona. Jedini konkurent na putu do državnog natjecanja našoj su muškoj i ženskoj ekipi bili učenici Srednje gospodarske škole ,,Ivan Seljanec“ Križevci i oba su susreta okončana pobjedom koprivničkih gimnazijalaca rezultatom 3 : 0.

U muškoj ekipi nastupili su Leon Bedeković Arnaut, Karlo Hlevnjak, Matej Igrić i Luka Kovač, a u ženskoj Tamara Gašparić, Ana Krupski, Anja Matovina i Irma Wolf. Mentor je objema ekipama profesor Miroslav Samardžić.


Futsal

Gimnazija „Fran Galović“ bila je 7. veljače domaćin još jednom županijskom sportskom natjecanju – onom u futsalu. Završni je ogled okupio po tri najbolje muške i ženske ekipe i iznjedrio one koji odlaze na državno natjecanje: to su djevojke Srednje škole Koprivnica i mladići Gimnazije „Fran Galović“. U ženskoj konkurenciji nastupile su Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, Srednja Škola Koprivnica i Strukovna Škola Đurđevac. Najuspješnije su bile Koprivničanke.

Među mladićima snage su ogledali Gimnazija „Fran Galović“, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca te Srednja gospodarska škola Križevci. Najbolji su bili naši mladići, i to: Ivan Azenić, Arijan Brković, Tomislav Janeš, Dorian Jakupak, Fran Kožarić, Nikola Lajnesek, Luka Likin, Davor Sinjaković, Lovro Šarlija i Lovro Županić. Mentor je našim učenicima profesor Ranko Gojković.

Rukomet

Učenici Gimnazije „Fran Galović“ sudjelovali su od 31. siječnja do 1. veljače 2019. na međunarodnom rukometnom turniru DaF CUP Zaprešić i osvojili 2. mjesto.

Školu su predstavljali Fran Friščić (1. a), Noel Ujlaki (2. b), Leon Piskač (2. c), Kristijan Vlašić (3. f), Karlo Sabolić, Fran Kosmač i Benedikt Lazar (4. f). Natjecali su se protiv ekipa iz Mađarske, Slovenije, Ukrajine, Austrije i Njemačke. Pobijedili smo sve utakmice osim ekipe iz Slovenije od koje smo izgubili jedan gol razlike, što nam je uskratilo prvo mjesto. Bilo je to jedno lijepo iskustvo na kojem smo naučili poneku novu njemačku riječ, upoznali nove prijatelje i lijepo se zabavili. Nadamo se da ćemo postići još bolje rezultate sljedeće godine.

DaF CUP Zaprešić 2019.

Leon Piskač, 2. c

Komentari