U rubrici Ljudi GFG-a predstavljamo Teu Vrhoci, darovitu učenicu 1. a razreda

Htjela bih vam predstaviti mladu umjetnicu, učenicu 1. a razreda, Teu Vrhoci. U svom likovnom izražavanju koristi se mnogim tehnikama i sredstvima: ulje na platnu, akril, olovka i kompjutorska grafika. Voli crtati portrete, slikati mrtvu prirodu, pejzaže, pa i one imaginarne. Crteži su vrlo precizni, analitički i građeni pažljivim strukturnim šrafiranjem (grafičkom modelacijom). Tea gradi sliku prvenstveno bojom, pažljivom tonskom modelacijom i rasporedom likovnih elemenata unutar kompozicije. Vješto stvara dubinu prostora primjenom linearne i atmosferske perspektive i toplo-hladnih kontrasta boje. Svjetlo-tamni i akromatski kontrasti te podjela kompozicije na planove čine slike dinamičnima. Moram posebno pohvaliti ravnotežu kompozicija ovih nadrealnih svjetova i čestitati Tei na izvanrednom radu!

Maja Pucić, prof.

Komentari