Medijska gradionica nastavlja se tribinama iz ciklusa Abeceda medijske pismenosti. O vrućoj temi autorskih prava govorit će 22. siječnja Mia Biberović, izvršna urednica portala Netokracija. Mlada Osječanka sa zagrebačkom adresom profesorica je hrvatskoga jezika koja novinarsku karijeru započinje u Glasu Slavonije. Otkad se upustila u IT područje na Netokraciji, počinje njezin uspon u domeni kojom se, bar kad je o Hrvatskoj riječ, bave uglavnom muškarci. Proglašena je 2016. IT novinarkom godine.

Koliko poznajemo pravila igre u copy-paste okruženju koje je omogućila digitalna konvergencija? Što je uopće autorsko pravo? Može li nam tko zakucati na vrata zbog kršenja autorskih prava? Kakva je zakonska regulativa u Hrvatskoj? Što donosi čuveni GDPR? Što podrazumijeva Creative Commons licencija? Po odgovore na ta i mnoga druga pitanja dođite u multimediju u 13.15!

Pozivamo i ostale koprivničke srednjoškolce i zainteresirane građane jer je projekt otvoren za javnost.

FOTO: Marina Filipović Marinshe

Komentari