Riječima Marina Ivanovića, to je predstava koja prikazuje najcrnje trenutke jednog narkomana od koje će vam se smučiti i zavrtjeti u glavi, ali koja svjedoči da uvijek, ama baš uvijek, postoji izlaz.

 

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti u Kinu „Velebit“ u Koprivnici gostovao je poznati hrvatski reper, voditelj i showman Marin Ivanović Stoka. Svojom autobiografskom predstavom želio je upoznati mlade s iskustvima i doživljajima čovjeka koji je konzumirao drogu 20 godina, ukazati koliko je droga štetna i opasna za naš život. Svoju životnu priču predstavlja kao male isječke. Svaka vrsta droge priča je za sebe. Svaki taj kadar interpretiran je na smiješan način i nakon svakog slijedi pouka. Slušajući duhovite i smiješne dijelove, publika se smije, zabavno im je, ali kada dođe red na poučni dio, u dvorani nastaje muk, tuga i žalost. Predstava me se jako dojmila. Mislim da ni jedan policajac, pedagog, psiholog svojom analizom, grafikonima, brojevima, nekim općem znanjem o drogi ne može ukazati na štetnost droge kao Marin Ivanović Stoka svojom predstavom i svojim životnim iskustvom ovisnika. Predstavu bi trebao pogledati svaki školarac kako mu nikada ne bi palo na pamet ići tim putem. Predstava nije primjerena samo školarcima, ja bih je preporučio i svakom roditelju kako bi se znao nositi s problemima, prepoznati ga u samom početku i kako bi shvatio da postoje puno veći problemi u životu od jedinice iz nekog predmeta. Iako prikazuje najcrnje trenutke jednog narkomana od kojih će vam se zavrtjeti u glavi, predstavu se isplati pogledati i svjedočiti takvim djelima. Što god nam se dogodi, uvijek postoji izlazi. Digni glavu i idi dalje, nemoj se predati nečem slabijem od sebe. Jedno od neprocjenjivih stvari koju svaki čovjek zaslužuje – to je sloboda. Idi u život, nađi svoju slobodu i živi mirno!

 

Vilim Vrtiprah, 4. e

 

FOTO: tportal.hr / Autor: Matej Grgić

Komentari