U subotu, 15. rujna 2018. godine išli smo na jednodnevni izlet u Gorski kotar, na područje općine Skrad. Mlade planinare naše škole i Osnovne škole „Đuro Ester“ na izlet su vodili vodiči HPD-a „Bilo“, profesori Zoran Pintarić i Miroslav Kanisek.

Krenuli smo u 6 sati sa školskog ugibališta kod OŠ „Đuro Ester“, a oko 10 sati, sa stajanjem od jedno pola sata, bili smo u Skradu. Laganom šetnjom koja je trajala oko sat vremena stigli smo do Zelenog vira – jezerca kojemu je izvor na dnu plitke špilje i koje je dobilo ime po zelenkastoj boji vode. Iznad ulaza u špilju nalaze se 70 metara visoke stijene niz koje se slijeva slap. Prizor je uistinu prekrasan pa smo to morali zabilježiti s nekoliko fotografija. Zatim smo krenuli do druge špilje – Muževe hižice. Da bismo stigli do nje, morali smo proći kroz Vražji prolaz, prekrasan kanjon dug oko 800 metara, a širok svega dva metra. U dnu špilje vlada potpun mrak. Naravno, morali smo i onamo zaviriti. Nakon razgleda špilje stigli smo do restorana Zeleni vir u kojem se većina nas počastila slasnim palačinkama sa sladoledom i preljevom od borovnice. Ondje smo se zadržali oko sat i pol i zatim krenuli prema autobusu. Na putu kući stali smo u Karlovcu u McDonld’su da vratimo izgubljenu energiju.

Izlet je bio i zabavan i poučan. Veselimo se sljedećem!

Ivana Međimurec i Ema Krnjak, 3. c

Komentari