U Kampusu je 26. svibnja koncertima obilježen 4. FUNK DAY. Forum udruga nezavisne kulture (FUNK) nastao je iz potrebe/želje za oživljavanjem nezavisne kulturne scene u našem gradu i već četiri godine organizira kulturne i obrazovne sadržaje po mjeri mladih.

FUNK je tako u svom četvrtom izdanju ugostio četiri vatrena benda: Buš?Bum!, bubnjarski kolektiv (nama posebno zanimljiv zbog jedne njegove članice – naše profesorice Ana-Marije Martan), priliku za debitantski nastup dobio je koprivnički Avlov, a nastupili su i bendovi koji su svoju vrijednost dokazali i izvan Hrvatske – koprivnički Letarg i zagrebački Tyger Lamb. Atmosfera je bila živahna i ljudi su uživali u glazbi, posebno prvi redovi koji su i plesali i partijali. Kvaliteta zvuka bila je dobra iako je akustika prostora bila ispodprosječna, no cjelokupno okruženje popravilo je doživljaj. Posjećenost je bila prilično velika, s tim da nisu svi bili u dvorani, već se velika količina publike nakupila ispred baraka. Koncert je trajao oko tri sata, izvedbe bendova bile su ravnomjerno raspoređene, jedino je Letarg bio nešto dulji.

Fran Tadić, 4. e

FOTO: FUNK (Forum udruga nezavisne kulture)

 

Komentari