Na dan 28. svibnja 2018. godine svi znatiželjni, maleni i veliki, odlučili smo zaviriti u svijet astronomije. Kad smo se svi okupili u školskom dvorištu, profesori, roditelji i učenici, uz stručnu opremu prvo smo mogli vidjeti Mjesec i njegove kratere. Sačekali smo da se malo smrači da bi se promatrani objekti (planeti) mogli bolje vidjeti. Osim Mjeseca teleskopom smo još mogli vidjeti Jupiter i neke od njegovih prirodnih satelita. Opet je trebalo malo pričekati, a što smo sve vidjeli, pogledajte na fotografijama koje smo snimili. Večer smo proveli razgovarajući i razmjenjujući svoja astronomska znanja. Bilo je to novo iskustvo jer nemamo često priliku za takvu vrstu promatranja. Svi smo ponešto naučili i nadamo se da će nadalje biti još više ovakvih prilika!

Sara Švegović, 1. d

U promatranju su sudjelovala i djeca s roditeljima iz Dječjeg vrtića “Tratinčica”, odjel Zvjezdica, pod vodstvom odgajateljice Ane Romek.

Komentari