Piše Angelika Marija Pejić, 2. a

S početnim stihovima istarske himne krećemo u opis nove planinarske avanture.

Ovog je vikenda planinarska sekcija naše škole otputovala u Istru, gdje su je dočekali pravi izazovi.

U subotu u jutarnjim satima zaputili smo se u malo pitoreskno goransko mjesto Fužine gdje smo prošetali uz jezero Bajer.  Zatim smo krenuli put malih istarskih gradića Roča i Huma te se, obilazeći Aleju glagoljaša, prisjetili našeg prvog slavenskog pisma – glagoljice. Blizu izvora rijeke Mirne, u Kotlima, uspjeli  smo se malo osvježiti i upoznati prekrasan krajolik uz Mirnu. Pravo uzbuđenje dočekalo nas je u najmanjem gradu na svijetu – Humu – gdje smo imali priliku kušati prave istarske specijalitete kao što su domaći čipsi od tartufa i sl. Naša posljednja destinacija bio je grad Labin gdje smo posjetili gradski muzej s rudnikom u podrumu, koji nas je oduševio. Kao šećer na kraju dana uslijedilo je kupanje u moru kod Rapca koje smo svi čekali s velikim uzbuđenjem. Prenoćili smo u planinarskom domu Skitača u kojem je atmosfera bila vrlo ugodna , a domaćini susretljivi i gostoljubivi. U nedjelju ujutro zaputili smo se na planinarski pothvat te smo nakon zahtjevne staze osvojili vrh Oštri s kojeg se pruža prekrasna panorama Kvarnerskog zaljeva. Za ručak smo se okrijepili u McDonaldsu na Vratima Jadrana, a na povratku smo još posjetili i akvarij u Karlovcu.

Atmosfera u autobusu također je bila vrlo opuštajuća i vesela. Sve zajedno, bio je ovo jedan prekrasan izlet s puno sadržaja koji bismo svakako htjeli ponoviti!

 

Komentari