Ekipno matematičko natjecanje Mathema u Koprivnici 2018. već treću godinu zaredom okuplja velik broj učenika, mladih matematičara, i njihovih mentora iz cijele Hrvatske. Najmasovnije je to natjecanje u Hrvatskoj takve vrste. Ove godine natjecale su se 243 ekipe osnovnoškolaca i 78 ekipa srednjoškolaca. Pratili su ih njihovi mentori. U Osnovno školi „Braća Radić“ natjecali su se osnovnoškolci od 3. razreda do 8. razreda, a u Gimnaziji „Fran Galović“ učenici 1. i 2. razreda srednje škole. Posjetili su nas srednjoškolci iz Belog Manastira, Osijeka, Požege, Bjelovara, Daruvara, Nove Gradiške, Virovitice, Čakovca, Varaždina, Zaboka, Zagreba, Rijeke i Jastrebarskog. Organizator je natjecanja Udruga mladih koprivničkih matematičara u kojoj aktivno djeluju profesorice Bojana Habek i Marina Njerš. No provedbu natjecanja u našoj školi pomogli su i ostali gimnazijski profesori matematike, ravnatelj i brojni učenici volonteri. Najbolje su ekipe bile iz čakovečke gimnazije, požeške gimnazije te Tehničke škole „Ruđer Bošković“ iz Zagreba.

Marina Njerš, prof.

Više o natjecanju na: http://marinanjers.wixsite.com/umkom/2018

Komentari