Piše: Lucija Jandrašić, 3. f

ZAVRŠNICA DRŽAVNOG NATJECANJA

U petak (27. travnja) u ranim jutarnjim satima polufinalnu utakmicu igrale su naše rukometašice protiv djevojaka iz Ploča. U napetom derbiju naše gimnazijalke izvukle su deblji kraj i tako izgubile priliku za osvajanje zlata.

Ipak, zablistale su u utakmici za 3. mjesto i tako, nakon dugo godina, u našu gimnaziju donijele broncu. Čestitke curama i profesoru Šalamonu!

Naši košarkaši nažalost nisu u potpunosti zablistali. U polufinalnoj utakmici poraženi su od ekipe iz Zagreba. Nakon toga slijedila je utakmica za 3. mjesto protiv škole iz Vinkovaca gdje ih sreća opet nije pratila i tako su upisali još jedan poraz. Čestitke našim košarkašima na osvojenom 4. mjestu.

Našu školu predstavljali su:

Rukometašice: Katarina Borac, Gabriela Vrabec, Klara Petričević, Ana Sikavica, Karla Paleka, Tena Petika, Patricia Firšt, Klara Kokša, Lana Brkić, Vita Domijan, Hannah Vuljak, Elena Popović, Nika Strahija i Helena Mikulčić uz vodstvo profesora Filipa Šalamona

Rukometaši: Karlo Sabolić, Benedikt Lazar, Marko Žarić, Matej Behin, Patrik Ivačić, Filip Šijak, Leon Piskač, Noel Ujlaki, Kristian Vlašić, Dino Milošević, Fran Kosmač, Tomislav Gašparić uz profesoricu Nataliju Šalamon

Košarkaši: Bruno Križić, Domagoj Mihoković, Florijan Mikor, Fran Igrić, Ivan Kuzmić, Lovro Relja, Luka Kuzmić, Mario Ratković, Martin Vedriš, Matej Igrić, Matija Gerić uz vodstvo profesora Damira Radakovića.

Uskoro će naši atletičari i atletičarke predstavljati Gimnaziju „Fran Galović“ na državnom natjecanju u Splitu. Želimo im svu sreću!

Komentari