Piše: Andrija Njerš, 1. g

U razdoblju od 6. do 12. travnja 2018. nas šestero učenika Gimnazije “Fran Galović” (Lucija Hudoletnjak, 2.a, Kristina Krstanović, 1. f, Marinela Mesar, 1.f, Marko Golubić, 2. f, Nikola Lajnesek, 2. f, Andrija Njerš, 1. g) i profesor Ranko Gojković sudjelovalo je na trećem sportskom kampu u sklopu INTERREG projekta SportOverBorders u Čazmi. Projekt je financiran sredstvima iz Europske unije, a korisnici su projekta učenici iz Čazme, Koprivnice, Heviza i Zalaegerszega. U Mađarskoj su već održani kampovi iz džuda i rukometa, a sada smo imali nogometni kamp (uskoro će biti i košarkaški kamp). Nogomet je bio glavna aktivnost, no sudjelovali smo i u maratonu Od Kaptola do Kaptola, gastroaktivnostima (ispekli smo odlične štrukle!), izletima u galerije i etnozbirke, natjecali se u starim igrama, a učili smo i mađarski jezik (uf, stvarno je težak). Bilo je to stvarno prekrasnih tjedan dana jer osim službenih aktivnosti bilo je dovoljno vremena za druženje i pjevanje. Kako zvuči mađarski u pjesmi, pogledajte u videu.

Web adresa projekta: www.sportoverborders.com

Komentari