Regionalno natjecanje iz košarke za dečke odigrano je 22. ožujka 2018. u dvorani Gimnazije „Fran Galović“. Sudjelovale su četiri ekipe: Srednja škola Ivanec, Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec te domaćin, Gimnazija „Fran Galović“. Prvo su odigrane dvije polufinalne utakmice. Prva između Srednje škole Ivanec i Gimnazije Petra Preradovića Virovitica u kojoj je Ivanec odnio uvjerljivu pobjedu rezultatom 50 : 33, dok su u drugoj koprivnički gimnazijalci nadvladali Čakovčane rezultatom 52 : 41. U borbi za treće mjesto Virovitica je u samom početku povela i pobijedila Čakovec rezultatom 47 : 31. U borbi za prvo mjesto i prolazak na završnicu GFG se borio s Ivancem. Pobjedu su odnijeli domaćini koji su uz pune tribine na kraju slavili rezultatom 45 : 35. GFG je svojom smirenošću u igri te podrškom s tribina pokazao odličnu uigranost i kvalitetu igre. Valja spomenuti da je ovo prvi put da je muška košarkaška ekipa Gimnazije izborila plasman na samu završnicu državnog prvenstva.

Bravo za naše dečke!

Komentari