I košarkaši idu na državno

Regionalno natjecanje iz košarke za dečke odigrano je 22. ožujka 2018. u dvorani Gimnazije „Fran Galović“. Sudjelovale su četiri ekipe: Srednja škola Ivanec, Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec te domaćin, Gimnazija „Fran Galović“. Prvo su odigrane dvije polufinalne utakmice. Prva između Srednje škole Ivanec i Gimnazije Petra Preradovića Virovitica u kojoj je Ivanec odnio uvjerljivu pobjedu rezultatom 50 : 33, dok su u drugoj koprivnički gimnazijalci nadvladali Čakovčane rezultatom 52 : 41. U borbi za treće mjesto Virovitica je u samom početku povela i pobijedila Čakovec rezultatom 47 : 31. U borbi za prvo mjesto i prolazak na završnicu GFG se borio s Ivancem. Pobjedu su odnijeli domaćini koji su uz pune tribine na kraju slavili rezultatom 45 : 35. GFG je svojom smirenošću u igri te podrškom s tribina pokazao odličnu uigranost i kvalitetu igre. Valja spomenuti da je ovo prvi put da je muška košarkaška ekipa Gimnazije izborila plasman na samu završnicu državnog prvenstva.

Bravo za naše dečke!

Komentari

komentara

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!