U subotu, 24. ožujka, učenici i profesori naše škole išli su u Csurgo u Mađarskoj u sklopu međuregionalnog projekta CHEC u kojem naša škola sudjeluje. Razlog njihova odlaska bilo je sudjelovanje na Danu za znanost koji je organizirala Csokonai Vitez Mihaly Reformatus Gimnazium, partnerska škola iz Csurga.

Naši  su učenici održali pet prezentacija na engleskom jeziku. Prezentacije su održali Jakov Dolenec i Andrija Njerš, Stjepan Đelekovčan, Lana Deverić, Leda Krapinec i Angelika Marija Pejić, Hana Tolić i Lorena Cahunek. Osim toga slušali smo i neke prezentacije mađarskih učenika. Svi sudionici dobili su prigodne poklone. Osim njih nagrade su dobili i najuspješniji učenici koji su sudjelovali na likovnom natječaju „Priroda je moja muza“. Čestitamo nagrađenim učenicima naše škole!

Nakon završetka službenog dijela imali smo priliku vidjeti bogatu školsku knjižnicu koja sadrži mnogo starih knjiga.

Za kraj dana uputili smo se na izlet na jezero Balata. Dio puta uživali smo na vlakiću, dok smo drugi dio jezera i šume razgledavali u šetnji.

Odlično smo se zabavili u Csurgu i bilo nam je jako lijepo te s veseljem iščekujemo daljnje projektne aktivnosti.

Lora Habota, prof.

Komentari