Prošli je tjedan održan Europski kviz o novcu na kojem se natjecala i grupa od četiriju učenica naše škole. Učenice su se za kviz pripremale uz pomoć Zagrebačke banke čiji su zaposlenici posjetili našu školu te održali predavanje o novcu. Za natjecanje je bilo prijavljeno 146 škola i 287 razreda ili timova iz cijele Hrvatske. Sara Tetec, Ivana Obran, Ema Šalamon i Marija Havaić zauzele su 40. mjesto. Natjecanje se održalo internetski: pitanja i ponuđeni odgovori bili su prikazani na YouTubeu, a odgovore je bilo moguće upisati u Kahoot! aplikaciju. Pitanja su većinom bila iz područja financijske pismenosti i digitalne sigurnosti. Učenice naše škole točno su odgovorile na svih trinaest pitanja, ali nažalost to nije bilo dovoljno da sa svojom mentoricom, profesoricom Mišelom Lokotar, otputuju u Bruxelles.

Čestitamo pobjednicima – šibenskoj Gimnaziji Antuna Vrančića – te im želimo puno uspjeha u nastavku natjecanja.

Marija Havaić, 1. c

 

Komentari