Povodom Dana žena 8. ožujka u 2. a razredu na satu razrednika u školskoj knjižnici predstavljena je knjiga Priče za laku noć za mlade buntovnice. Knjigu čine maštovite i inspirativne pripovijetke, napisane u stilu bajki, o 100 hrabrih žena – buntovnica koje su svojim životima, sudbinama i postignućima promijenile tijek povijesti i nadahnule svijet. One su slikarice, znanstvenice, aktivistice, plesačice, astronautkinje, glazbenice, boksačice, spisateljice, političarke… iz svih krajeva svijeta. Ujedno je to bila i preporuka učenicima da pročitaju knjigu.

Nakon toga organiziran je kviz na temu knjige gdje su učenici na osnovi nekoliko rečenica s karakterističnim detaljima iz života hrabrih žena pogađali o kojoj je slavnoj osobi riječ. Zatim su učenici čuli cjelovitu priču o toj osobi.

Na kraju je za učenike s najviše točnih odgovora uslijedilo slatko iznenađenje uz poticajnu poruku iz knjige: „Ako itko to može učiniti, možeš i ti.“

Anka Simković, školska knjižničarka

Jasmina Šandor, školska psihologinja

Komentari