U Kalinovcu je 5. ožujka održano županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika. Natjecalo se četrdesetak učenika osnovnih i srednjih škola, a među učenicima triju županijskih gimnazija i ove su se godine istaknuli Koprivničanci postigavši izvrsne rezultate.

Prvi razred: 1. Leonarda Sermek (1. g), 2. Dunja Galinec (1. g)

Drugi razred: 1. Ines Kolar (2. d), 2. Lana Kovač i Patricija Mijatović (2. b), 3. Katja Homar (2. a)

Treći razred: 1. Marija Novoselec (3. a), 2. Sara Šestak (3. e), 3. Petra Grčić (3. e)

Četvrti razred: 1. Ivona Matovina (4. d), 2. Filip Linarić (4. c), 3. Marta Hrastić (4. a)

Učenici i nastavnici Osnovne škole „Ivan Lacković Croata“ na čelu s ravnateljicom Mirjanom Bazijanec bili su ljubazni domaćini.

Jezičarke i jezičar

Gimnaziju “Fran Galović” predstavili su: Petra Bačani, Lana Bermanec, Dunja Galinec, Paula Gostović, Petra Grčić, Katja Homar, Marta Hrastić, Ines Kolar, Lana Kovač, Mirna Kovač, Marija Kuštelega, Filip Linarić, Mia Ljubić, Patricija Mijatović, Ivona Matovina, Marija Novoselec, Leonarda Sermek, Sara Šestak i Zita Tomiša. Mentorice učenicima bile su profesorice Sonja Delimar, Lidija Novosel, Romana Šutalo, Dubravka Šutalo-Kovačić i Nina Tadić.

 

Komentari