Učenici Gimnazije „Fran Galović“ plasirali su se u finale natjecanja Euromath & Euroscience koje će se od 7. do 11. ožujka 2018. održati u Krakowu, u Poljskoj. Natjecanje je to kojemu je svake godine domaćin druga europska država, prošle godine bila je to Bugarska, tj. Bukurešt.

Natjecanje se sastoji od četiriju kategorija, a naša škola sudjelovat će u dvjema. U kategoriji Mathpresentation Competition natjecatelji trebaju u trajanju od 10 do 20 minuta prezentirati sadržaj povezan s matematikom i raspon tema vrlo je širok. Druga je kategorija Science Theater, za koju su naši učenici pripremili jedan igrokaz o Nikoli Tesli.

GFG će predstavljati Andrija Njerš (1. g), Jakov Dolenec (1. d), Neven Lukić (1. d), Stjepan Đelekovčan (1. d), Sara Švegović (1. d) i Mihaela Matijević (1. d). Učenike za natjecanje – kao i prošle godine – priprema profesorica Bojana Habek. Želimo im mnogo sreće, a i novih izazova u matematici! 🙂

Hana Živko, 2. b

Komentari