Maturanti u NE Krško

U petak, 16. veljače, u pratnji profesorica Marine Furkes i Bojane Habek maturanti prirodoslovno-matematičke gimnazije i ostali zainteresirani učenici posjetili su Nuklearnu elektranu Krško u Sloveniji. Dočekala ih je uvodna prezentacija, a zatim i razgled elektrane s vodičem koji im je objasnio kako ona funkcionira. Učenici su na svojoj koži mogli iskusiti kolike su mjere opreza jer su se pri svakom ulasku u prostoriju morali prijaviti karticom koju su dobili na ulazu zajedno sa zaštitnom kacigom.

Profesorica Bojana Habek istaknula je kako se terenska nastava u NE-u Krško organizira svake godine jer učenici iz predavanja i razgleda elektrane nauče mnogo o nuklearnim procesima o kojima uče na nastavi Fizike.

Vrativši se u Hrvatsku, gimnazijalci su se zaputili u Krapinske toplice i proveli nekoliko sati kupajući se.

Magdalena Dedić, 4. b

Komentari