Dan zaljubljenih bio je povod za događanja u multimediji kojima se povezalo ljubav, umjetnost riječi i glazbu.

U kvizu koji provjerava poznavanje najvećih literarnih ljubavnih priča snage su 6. sat odmjerili učenici četvrtih razreda. Budući da 4. g nije sudjelovao, 4. a razred predstavio se dvjema ekipama koje su zauzele prvo i drugo mjesto (Lea Ećimović, Monika Horvat, Ira Kvakarić, Tara Knežević, Petar Kukec i Patrik Smolak). Bravo, akači! Treći je bio 4. b razred (Magdalena Dedić, Marija Hojsak i Ema Knez).

Kviz su vodili i ulomke interpretirali Petra Balija, Jan Barić, Matija Gašpari i Petra Lozo, svi učenici 4. b razreda i svi polaznici Dramskog studija Ludens teatra.

Sedmi je sat bio posvećen Zvonimiru Golobu (Marija Ferčec predstavila je autora), njegovim ljubavnim stihovima (Marta Hrastić i Maja Loborec), ljubavnim pismima naših književnika (Andrej Gregorin i Kristijan Gaži) te recitiranju ljubavnih pjesama D. Cesarića i A. B. Šimića. Nastupio je i gimnazijski bend (Tihana Mustaf, Matej Gašparić, Andrej Gregorin, Igor Šijak i Fran Sabolić), a okupljeni su poslušali i nekoliko ljubavnih skladbi po izboru Leona Bedekovića Arnauta.

Sadržaje su osmislile školska knjižničarka i profesorice hrvatskoga jezika.

 

Komentari