U Osnovnoj školi Legrad okupili su se 2. veljače učenici osnovnih i srednjih škola Grada Koprivnice i okolnih općina na međuopćinskoj razini smotre LiDraNo.

U novoizgrađenoj školi srdačno su ih s doručkom dočekali domaćini, a zatim je uslijedio program u Legradskom domu. Prvo su nastupali učenici u kategoriji dramsko-scenskih izvedbi, od onih najmlađih do naših gimnazijalaca, na koje možemo biti ponosni jer su odlično predstavili svoju školu. Svi naši učenici u toj kategoriji plasirali su se na županijsku smotru. Matija Gašpari (4. b) izveo je monolog Držićeva Skupa, Luka Varmuž (3. a) monolog iz Čehovljeva Galeba, a maturantice Marta Hrastić i Maja Loborec kazivale su stihove Zvonimira Goloba. Naši učenici bili su uspješni i u ostalim kategorijama. Na županijski LiDraNo u Križevce ide Petar Kukec (4. a) s literarnim radom Naše vrijeme, a samostalnim novinarskim radovima predstavit će se maturantica Magdalena Dedić (Nova godina – nova ja) i Bartol Kekez, učenik 3. a razreda (intervjuom s profesoricom Sanjom Suton). Ne zaboravimo da će se u konkurenciji za državnu smotru naći i naš školski list FRANzine u tiskanom i online izdanju (glavna urednica Magdalena Dedić).

Domaćini su nas počastili ručkom, slobodnim vremenom za razgled legradskih muzeja i mnogim pohvalama.

Svima želimo mnogo sreće na županijskom LiDraNu.

Komentari