Piše: Andrea Sobota

Dragi gimnazijalci (a pogotovo maturanti),

znam da vam je teško, no sav trud koji ste uložili, koji ulažete i koji ćete uložiti isplatit će se kad upišete fakultet i zato nemojte posustajati. I ja sam prije nekoliko mjeseci bila na vašem mjestu i znam da ponekad nije jednostavno, no sad kad studiram ono što volim, vidim da sav moj trud nije bio uzaludan. Studiram francuski i latinski jezik na Sveučilištu u Zadru i u ovih dva mjeseca nisam ni sekunde požalila. Novo mjesto, super ekipa s obaju studija, pomalo i nov način života (ležerniji, 😃 ipak je to Dalmacija)… ništa od toga ne bih mijenjala. Naravno, put do fakulteta nije bio lagan, bila je tu matura, no bez brige, nije to ništa strašno (ako počnete učiti na vrijeme 😉).

A što se tiče odabira studija, moj je savjet da izaberete ono što volite, slijedite svoje srce pa makar vas ono, kao mene na primjer, odvelo na studij latinskog 😂. I ako imate mogućnost, studirajte na Jadranu, preporučujem Zadar… Dobri  i simpatični profesori, predavaonice s pogledom na more, predivan grad, opuštenost (osim kad su kolokviji u pitanju😉). No, dok ne odaberete što i gdje, želim vam svu sreću i samo hrabro!

Pozdrav s mora

Andrea

Komentari