Pjevački zbor Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica pod mentorstvom Darije Kivač, prof., posjetio je 20. listopada 2017. IX. gimnaziju u Zagrebu. S njima u pratnji putovala je i Marina Njerš, prof. Dočekali su ih zboraši i njihova profesorica Kristina Vladušić te ravnateljica Sonja Lušić Radošević. Tijekom šest godina ovo je već jedanaesti susret dviju prijateljskih škola.

Zborovi obiju škola nastupali su na hodniku škole za sve učenike i nastavnike te su nakon toga zajedno sudjelovali u edukativnoj radionici Escape room o glazbi. Zanimljivu radionicu pripremila je profesorica Arjana Blažić. Najbolji su dobili nagrade. Nakon domjenka zborovi su krenuli prema zgradi Hrvatske radiotelevizije. Na HRT-u ih je dočekala gđa Nada Chedid iz Službe za odnose s javnošću koja ih je provela kroz zgradu i govorila o povijesti, ustroju i zanimljivostima vezanim za najveću medijsku kuću u Hrvatskoj. Vidjeli su brojne televizijske studije, npr. studio u kojem se snima Dnevnik, Dobro jutro, Hrvatska i Voice. Posjetili su i garderobu u kojoj se nalazi 40 tisuća komada odjeće i obuće. Vidjeli su i najhladniju sobu u zgradi, a to je arhiv videograđe. Saznali su da ima materijala za više od 50 godina neprekidnog TV programa. U studiju Hrvatskog radija naučili su što je to i kako zvuči preparirani klavir te za što služi i kako izgleda gluha soba. Od ukupno 34 kilometra hodnika, koliko ima u zgradi HRT-a, prohodali su nešto manje od 2 kilometra. Na proljeće se suradnja nastavlja u Koprivnici.

Marina Njerš, prof.

Komentari