Književna manifestacija „Galovićeva jesen“ završila je 28. listopada svečanom podjelom nagrada. Kristian Novak, književnik koji svojim djelom publici približava (između ostalog) Međimurje iz kojega potječe, dobitnik je Nagrade „Fran Galović“ za roman „Ciganin, ali najljepši“.

„Mali Galović“ književna je nagrada koja se dodjeljuje za najbolji literarni rad učenicima sedmog i osmog razreda osnovne škole i srednjoškolcima, koji se mogu za nju natjecati. Na Natječaj za Nagradu „Mali Galović“ 2017. stiglo je čak 98 radova iz cijele Hrvatske među kojima je u uži izbor ušlo deset najboljih.

Povjerenstvo za Nagradu koje čine Maja Kušenić Gjerek, Darko Pernjak i Petar Lukačić između deset finalista odabralo je troje nagrađenih, a među njima se nalazi i naša gimnazijalka Jelena Gojšić, učenica 3. d, koja je osvojila treće mjesto zanimljivim prozno-pjesničkim uratkom „Netko“.

Čestitamo Jeleni i radujemo se njezinu daljnjem književnom radu.

Romana Šutalo, prof.

FOTO: Marko Posavec / Drava.info

Komentari