Petnaest maturanata naše gimnazije odlučilo se uključiti u projekt „Zašto nam trebaju županije?“ pod vodstvom profesora Zorana Pintarića. Jasno je kada je riječ o nekom projektu da postoje i ciljevi koji se njime nastoje postići. Među glavnim su ciljevima prije svega saznati nešto više o našoj županiji i predstaviti ju ostatku učenika naše škole videouratkom i/ili fotoizložbom, razmotriti je li bolje ići na novu administrativnu podjelu Republike Hrvatske ili zadržati sadašnju i saznati kako se građani svakodnevno koriste uslugama županije. Da bi se ti ciljevi ostvarili, potrebno je provoditi razne aktivnosti. Prva od mnogih aktivnosti koje nastoje odraditi jest posjet dožupanu gospodinu Ljubiću te prisustvovanje predavanju u zgradi Koprivničko-križevačke županije. Sudionici projekta još imaju u planu provoditi razne ankete među učenicima, studentima i građanima i intervjuirati ih kako bi krajnji rezultati bili što uspješniji.

Rezultati projekta bit će predstavljeni za Dan škole.

Martina Ladan, 4. e

Komentari