Europski dan jezika obilježava se 26. rujna, a tradicija je uspostavljena kada je Vijeće Europe 2001. godinu proglasilo Europskom godinom jezika. Europsku otvorenost različitim kulturama vidimo i čujemo na ulicama velikih europskih gradova u kojima je živo kao u košnici. Europskim se danom jezika naglašava ljepota svakog jezika, vrijednost višejezičnosti i potiče i mlade i starije na učenje jezika.

Na stranici Vijeća Europe saznajte kako se namjerava obilježiti ovogodišnji Europski dan jezika.

Ivona Matovina, učenica 4. d razreda i sudionica državnih natjecanja iz hrvatskoga jezika, pripremila je za sve vas kviz u Kahootu (izvor: Miloš, Irena. 2017. Znanje jezika i znanje o jezicima. Hrvatski jezik 4/3. 14-17.). U uvodu pogledajte filmić koji su snimili naši učenici 2014.

Provjerite svoje znanje i naučite nešto novo!