Međunarodni festival književnosti Galovićeva jesen održat će od 26. do 28. listopada 24. put. Podravsko-prigorski ogranak Društva hrvatskih književnika, organizator te kulturne manifestacije, potiče stvaralaštvo mladih dodjeljujući nagradu Mali Galović za najbolji učenički literarni rad. Pozivamo vas da pokažete kako gimnazijalci čija škola nosi ime Frana Galovića vjeruju u snagu riječi i imaju što reći.

Radove predajte školskoj knjižničarki do 10. listopada, i to pod zaporkom, a tražene podatke priložite u kuverti.

 

NAGRADA „MALI GALOVIĆ“

 U Koprivnici će se od 26. do 28. listopada 2017. održati 24. „Galovićeva jesen“, međunarodni festival književnosti, kada slavimo ime i djelo velikog  hrvatskog književnika  Frana Galovića. Tom prigodom bit će dodijeljena i Nagrada „Mali Galović“ za najbolji učenički književni uradak (poezija ili proza).

Nagrada za pobjednika natječaja bit će pametni telefon koji daruje Hangar18.

Ovim putem pozivamo nastavnike hrvatskog jezika, knjižničare i ostale profesore, učitelje i stručne suradnike u školama da obavijeste i motiviraju svoje učenike za prijavu na natječaj.

Uvjeti natječaja

  • Natjecati se mogu učenici srednjih škola te 7. i 8. razreda osnovnih škola
  • Književni žanr: poezija ili proza
  • Tema: slobodna
  • Jezik: hrvatski standardni jezik ili nestandardni idiomi (dijalekti)

Radove na natječaj šalje škola, a ne učenici pojedinačno. Rok za slanje radova je 15. listopada 2017. Radovi se šalju na adresu: Koprivničko-križevačka županija, Nemčićeva 5, 48000 Koprivnica, s naznakom: Za Nagradu „Mali Galović“

Uz naslov rada potrebno je navesti:

  • ime i prezime učenika-autora, razred, naziv škole i broj telefona
  • ime i prezime mentora i broj telefona

O pobjedniku natječaja odlučit će Povjerenstvo za Nagradu „Mali Galović“ 2017.: Maja Kušenić Gjerek, predsjednica, Darko Pernjak i Petar Lukačić, članovi.

Nagrada „Mali Galović“ bit će uručena na završnoj svečanosti 24. „Galovićeve jeseni“ u Koprivnici 28. listopada 2017.

 

Društvo hrvatskih književnika

Podravsko-prigorski ogranak

Mentore molimo za podršku ovom projektu, a učenicima želimo uspjeh!

 

Komentari