Počela je nova školska godina. Naša gimnazija otvorila je 4. rujna vrata starim učenicima i novoj generaciji prvašića. Kao i svake godine čeka nas puno aktivnosti, obveza, ali i zabave. Poznata izreka „Od koljevke pa do groba, najljepše je đačko doba“ trebala bi nas podsjetiti da uživamo u srednjoj školi jer nas kasnije čekaju zahtjevnije životne situacije od testova i odgovaranja.

Moja generacija upravo je zakoračila u svoju četvrtu godinu u gimnaziji, godinu koja će biti najkraća, ispunjena učenjem, postignućima i prelijepim trenucima koji će postati drage uspomene. Vrijeme u školskim klupama prolazi brzo i zbog toga bismo ga trebali znati cijeniti. Iako se ponekad čini nemoguće svladati neko gradivo, umorni smo i iscrpljeni, sve nas to priprema za neke kasnije prepreke u životu. Moram priznati kako me gimnazija oblikovala kao čovjeka, ovdje sam gradila svoju ličnost i naučila kako biti samostalna, organizirati svoje vrijeme i zadržati motiviranost. U nekim mi je trenucima naravno, kao i svima, bilo teško i strahovala sam od neuspjeha, da se neću pronaći ni u čemu, no ta je faza prošla i sa svakom školskom godinom postajala sam pametnija, jača i hrabrija. Zato, nemojte se obeshrabriti i uživajte u svakom novom danu u našoj gimnaziji, upoznajte ljude oko sebe, dajte priliku novim stvarima, nikada ne znate u čemu ćete se pronaći!

Uime Novinarske grupe Gimnazije „Fran Galović“ želim vam uspješnu novu školsku godinu.

Magdalena Dedić, 4. b

Komentari