Piše: Magdalena Dedić, 3. b

Svi bismo se složili kako ljeto traje prekratko, no moramo biti zahvalni i na ovih dva i pol mjeseca zasluženog odmora. Jedna polovina ljeta već je iza nas tako da je vrijeme da smislimo dobar plan i napravimo sve ono što želimo, a ne možemo za vrijeme škole! Ovo je mojih 13 savjeta, a vi popis svakako nadopunite. Ako ste voljni podijeliti s ostalim gimnazijalcima kako se provodite, objavite fotku s ljetovanja na #GFGljeto

 1. Otići na more

Nema boljeg osjećaja od mirisa soli na vrućoj plaži, šum mora i sunčanje s koktelom u ruci. Ako možete, požurite na more i priuštite si pravo osvježenje. Opuštanje na plaži uz more pravi je lijek za stres proživljen tijekom školske godine!

 1. Pročitati knjigu

Da, da, znam… sigurno mislite da samo štreberi čitaju knjige i čudite se kakav je ovo glupi savjet. Stanite na trenutak, ne treba to biti neka teška literatura, odaberite što vam se sviđa: krimić, ljubić, znanstvenu fantastiku… Savršena je prilika da čitate bez obveze i vremenskog ograničenja, da sami odaberete knjigu i uz hladno piće razvijate svoju maštu.

 1. Družiti se s maturantima

I ove smo godine otpratili jednu generaciju, stresni upisi na faks uglavnom su uspješno odrađeni, a najesen morat ćemo se i oprostiti od budućih brucoša. Zbog toga je krajnji čas da provedemo što više vremena s njima jer će se uskoro razbježati kao rakova djeca po cijeloj Hrvatskoj!

 1. Naslušati se Despacita

Svako ljeto pojavi se neki super hit koji jednostavno ne možemo izbjeći! Ove godine to je Despacito, sigurno ste ga čuli u trgovinama, na zabavama, u autu… Naravno, moram se složiti da je pjesma vrlo melodična i sama ju slušam, no onog trenutka kada završe ljetni praznici, Despacito se gasi, a vjerujem da se svi slažu s tim.

 1. Pogledati Game of thrones

Svaki ljubitelj ove serije trenutno je jako uzbuđen zbog 7. sezone koja je počela s prikazivanjem ovoga ljeta. Ona je u tijeku, no još nije prekasno da krenete od prve epizode i pridružite nam se u 7. sezoni. Naime, kad jednom započnete s gledanjem, nećete moći stati tako da, ako imate viška vremena, ovo je dobar način da ga potrošite. 🙂

 1. Vratiti se kući ujutro?!

Ljeto je poznato kao doba ludog partijanja. Vrijeme je i više nego savršeno, dug dan i kratke i tople noći. Ovo je savršena prilika da ostanete dugo vani jer vas već u 5 sati čeka zora, a s obzirom na to da nema škole, ne treba vam ni san. J Slobodno si dajte oduška, ostanite malo duže i zabavite se! (ali samo u dogovoru s roditeljima…)

 1. Otići na Šodericu

Svima dobro poznato Podravsko more ove godine ponudilo je razne događaje kao što su Showderica i Rocklive, a sigurno će ih biti još. Do Šoderice se lako može doći biciklom za kojih sat vremena, a može biti odlično osvježenje za ove vruće ljetne dane. Sama često boravim ondje i nadam se da će za nekoliko godina postati još popularnija jer ima mnogo potencijala. Dakle, uzmite bicikle i otiđite na jednodnevni izlet, a ako imate sreće i poznajete nekoga tko ima vikendicu, produžite izlet na mali odmor. 😉

 1. Posao?!

Primijetila sam kako puno srednjoškolaca pronalazi ljetni posao kako bi osiguralo džeparac za ostatak ljeta. Iako sam među onima koji ipak ljeti vole odmarati i ljenčariti, smatram kako je super naći posao, zaraditi ponešto i ne potratiti cijelo ljeto. Nudi se svašta, od konobarenja, branja borovnica do posla prometnih policajaca!

 1. Ljetna avantura

Kratkotrajne ljetne veze koje se vjerojatno ne bi dogodile za vrijeme škole zbog previše obaveza vrlo su popularne u američkim filmovima. One nužno nisu loše, dobar su način opuštanja, a ne obvezuju za kasniju vezu. Dobra volja + plaža + sunce = Kupid. Baš zbog te jednadžbe preko ljeta, sve je puno lakše! Naravno, ljetne avanture nisu poželjne ako ste zauzeti…

 1. Mozak na pašu

Na praznicima smo zato što smo to zaslužili! Zato, mozak  na pašu i ne razmišljajte još o testovima koji nas čekaju. Pogotovo ako ste kao i ja završili 3. razred i čeka vas matura sljedeće godine!

 1. Bavite se hobijem

Svi imamo neki hobi kojim se volimo baviti, a za vrijeme škole nemamo vremena ili nam se jednostavno ne da. Savršen je trenutak da provedete nekoliko sati radeći ono što volite, možda nađete nešto u čemu ste dobri, a da to niste ni znali! Crtanje, sport, sviranje, ples, okružuje nas bezbroj mogućnosti!

 1. Upoznajte nove ljude

Čangrizavost tijekom škole sve nas čini pomalo neprijateljski raspoloženima. Zato sada iziđite i upoznajte nove ljude! Možda ćete stvoriti prijateljstva koja će trajati i nakon ljeta. Ako niste imali vremena provesti kvalitetno vrijeme s nekim, sada je vrijeme, a ako ste željeli nekoga upoznati, ali niste imali priliku, skupite hrabrost i učinite to sad, ipak je ljeto. 🙂

 1. Pobrinite se da ne potratite ljeto

Potrudite se uživati u svakom danu i svakom trenutku. Sigurno ne želite po završetku ljeta žaliti za neučinjenim, recite DA svemu (dobro, ne baš svemu) i zabavite se. Ljeta su za pamćenje, o njima se govori cijele godine, zato se pobrinite da ovo koje traje bude vrijedno spominjanja. 😉

 

 

Komentari