U sklopu SEMEP-ova (South Eastern Mediterranean Environmental Project) programa za srednje i osnovne škole održan je petodnevni susret u Komiži na otoku Visu.

Učenici naše škole Leon Bedeković Arnaut i Sonja Homar, pod vodstvom mentora Miroslava Samardžića te uz pratnju profesora Zorana Pintarića i ravnatelja Vjekoslava Robotića, sudjelovali su u nizu radionica i predavanja vezanih za ekologiju, biologiju i druge discipline. Cilj putovanja bio je predstavljanje učeničkih projekata iz škola diljem Hrvatske, a tema njihova projekta bile su alohtone, tj. doseljene, biljne i životinjske vrste na području Podravine. U nizu videoisječaka s lokaliteta uz Dravu predstavili su neke od invazivnih vrsta i time ukazali na važnost praćenja brojnosti i raširenosti tih vrsta. Osim formalnih aktivnosti velik dio vremena zauzele su i neformalne: učenici i mentori imali su priliku uživati u prirodnim ljepotama otoka Visa i susjednog Biševa na kojem su posjetili i poznatu Modru špilju.

Druženje je proteklo vrlo uspješno i u dobroj atmosferi te se nadamo ponovnom susretu, možda u još većem broju.

Sonja Homar, 3. b

Komentari