Matematički motivi, stručno-metodički skup namijenjen učiteljima razredne nastave i matematike, održan je na Sveučilištu Sjever 30. lipnja i 1. srpnja. Organizator je Udruga mladih koprivničkih matematičara i u organizacijskom su odboru bile gimnazijske profesorice matematike Bojana Habek i Marina Njerš. Osim o matematičkim temama na skupu se govorilo i o djeci s posebnim potrebama – o darovitima i o djeci s poteškoćama. Predavači su bili profesorica Željka Zorić s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Splitu, više savjetnice AZOO-a Mirjana Konosić i Antonela Czwyk Marić, nastavnici praktičari Ksenija Varović i Mara Grašić, učenici – polaznici Centra izvrsnosti Stjepan Đelekovčan, Patricija Mihoci i Ena Omrčen-Čeko te logoped Mirjana Šimek. Sva su predavanja predstavljena u Knjižici radova koju je povodom skupa izdala Školska knjiga.

Marina Njerš, prof.

Komentari