Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih (IRIM) u suradnji s Institutom “Ruđer Bošković” (IRB) raspisao je natječaj Znanstveni izazovi s micro:bitom. Učenici osnovnih i srednjih škola trebali su osmisliti kreativna rješenja na teme mjerenja veličina u prirodi, provođenja fizikalnih pokusa na zabavan i interaktivan način, izrade dojavnih (alarmnih) sustava i borbe protiv globalnog zatopljenja.

Tim naše škole koji čine Jakov Gatarić i Matija Radotović prijavio je projekt u kategoriji dojavni (alarmni) sustavi (SŠ) i njihov je rad odabran kao jedan od triju najboljih u toj kategoriji.

Učenici su nagrađeni micro:bit go kompletom, a škola je nagrađena Inventors kit kompletom dodatne opreme za micro:bit. Također, učenici su nagrađeni vođenim obilaskom Instituta “Ruđer Bošković” i sudjelovanjem u rješavanju praktičnog problema koji će im postaviti IRB. Više o natječaju i pristigle projekte možete vidjeti ovdje.

Kristina Ledinski, prof.

Komentari