Iako je badminton, kao i ostali „reketaški“ sportovi, izrazito kompetitivan, što zbog straha od neuspjeha kod mnogih negativno utječe na motivaciju, on pozitivno utječe na razvoj složenih motoričkih vještina u kojima sudjeluje većina skeletnih mišića te je osim razvoja najboljih pojedinaca jedan od mojih glavnih ciljeva potaknuti što više učenika na bavljenje ovim sportom.

Na ovogodišnjim školskim badmintonskim turnirima sudjelovalo je 7 djevojaka i 12 mladića, što je porast od 50 posto u odnosu na prošlu godinu.

Nakon pet mjesečnih školskih turnira i završnice održane za Dan škole najveći broj bodova i ukupnu pobjedu odnijeli su Lucija Frančić ispred Ene Vuglovečki i Leon Bedeković Arnaut ispred prošlogodišnjeg pobjednika Jana Barića.

Čestitke pobjednicima!

Miroslav Samardžić, prof.

Komentari